Детектори електромагнітного випромінювання
Пропонуємо детектор випромінювання в асортименті
Електромагнітне випромінювання оточує людину скрізь і всюди. Його джерелами служать як об'єкти природного походження, так і створені руками людини, а вимірюють спеціальними пристроями – детектором електромагнітного випромінювання. Природне фонове випромінювання, як правило, не представляє загрози здоров'ю і життю людей (за рідкісним винятком – наприклад, в місцях природного виходу на поверхню порід із радіаційним випромінюванням в кар'єрах, шахтах і т. д.). Природними типами вважаються електромагнітне, електричне і магнітне поля планети.
Штучне випромінювання – це радіохвилі різної довжини: високою, середньою і ультрависокої частоти, інфрачервоне випромінювання, хвилі світлового спектру, лазерне випромінювання. І вони несуть набагато більшу небезпеку для людей, а їх джерелами служать об'єкти, до яких відносяться:
- високовольтні ЛЕП,
- ретранслюють установки,
- радіо - і телестанції,
- радіолокатори,
- комунікації зв'язку, що передають вишки,
- устаткування, що працює на електроенергії: деякі побутові прилади і промислові установки,
- комп'ютерна техніка,
- вимірювальне обладнання.
Деякі з випромінюючих об'єктів не завдають істотної шкоди здоров'ю і життю, але в будь-якому випадку рівень електромагнітного випромінювання потрібно контролювати. Для цього випускають спеціальний прилад – детектор випромінювання. Він застосовується для вимірювання різних видів випромінювання і дозволяє визначити параметри, які вони мають. Залежно від цього детектори випромінювання допомагають контролювати рівень потенційної шкоди для організму людини, який випромінювання здатне заподіяти.
Впливу штучних видів випромінювання піддаються багато фахівці, безпосередньо зайняті роботою або обслуговуванням установок, обладнання та приладів, про яких ми згадували раніше. Неконтрольоване опромінення загрожує серйозними порушеннями в роботі серцево-судинної і нервової систем організму, посиленням хронічних захворювань. Тривале перебування біля джерел деяких видів випромінювання може викликати перетворення оборотних змін організму у необоротні. Щоб не допускати таких процесів, використовують детектори випромінювання. Вони застосовуються і для перевірки коректності роботи устаткування, т. к. перевищення нормативних показників випромінювання свідчить про несправності якогось компонента, вузла, схеми і т. д.
Детекторы электромагнитного излучения: виды и область применения
К детекторам излучения относятся:
- анализаторы и тестеры волн высокой частоты,
- измерители электромагнитного поля низкой частоты,
- датчики магнитного излучения,
- комплексные измерители электромагнитного поля.
Детектор электромагнитного излучения относится к профессиональному оборудованию, он способен работать со значительными нагрузками и выявлять наличие поля, его источник и параметры. Такие устройства используют для проверки условий труда и соответствие рабочего места санитарно-гигиеническим нормам и стандартам безопасности. Также тестер электромагнитного излучения применяется в бытовых условиях, когда возникает необходимость проверить уровень излучений в жилых помещениях. Часто тестером излучения электромагнитного поля советуют воспользоваться в том случае, если поблизости с жилищем находятся потенциально опасные объекты, являющиеся источниками вредных импульсов и полей.
Компактный цифровой тестер излучения электромагнитного поля
Детектор излучения для профессиональных целей характеризуется наличием широкого набора опций, для работы с ним нужно иметь специальную подготовку. Это дорогостоящее измерительное оборудование, применяемое на объектах повышенной опасности – радиационной и т.д. В бытовых целях или для более простых задач рекомендуем приобрести полупрофессиональный компактный детектор электромагнитного излучения – прибор, который имеет цифровой формат и благодаря этому очень прост и надежен в работе. Данные выводятся на дисплей, включение датчика происходит нажатием кнопки. Зная границы предельно допустимых значений поля и волн определенного типа, можно быстро определить уровень электромагнитного излучения в помещении, от бытовой и другой техники, на улице.