Продавець Інтернет-магазин "Тактик" надійно та швидко розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1655 відгуків
+380 (98) 263-08-40
+380 (66) 441-44-61
+380 (96) 477-60-50
Интернет-магазин "Тактик"

Інструменти, вимірювальні прилади

Вимірювальне обладнання для визначення параметрів, властивостей та характеристик

Контрольно-вимірювальне обладнання необхідно для вимірювання фізичних процесів, технічних параметрів і величин. Без цих приладів неможливо обійтися в повсякденному житті людини, так і в самих різних областях діяльності.

Так, в побуті ми застосовуємо термометр для отримання свідчень температури тіла людини та інших предметів (наприклад, кулінарний, для води і рідин, навколишнього повітря). Барометр допомагає визначити тиск атмосферного повітря, гігрометр – вологість. У гаражі не можна обійтися без манометра при накачуванні шин, толщинометра – при визначенні стану покриття кузова.

У промисловості, на виробництві, у сфері використання простих і складних механізмів без обладнання і контрольно вимірювальних приладів просто не можна уявити роботу технологічних ліній, лабораторій, цехів і заводів. Простіше, напевно, сказати, де не застосовується вимірювальне обладнання, ніж навпаки. У магазинах вимірювальних приладів можна вибрати будь-які типи та моделі пристроїв від різних виробників. Ми пропонуємо відвідати відому українську торгову площадку protester, де вас очікує повний спектр вимірювального обладнання за низькими цінами.

ГалереяСписок

Як класифікують вимірювальні прилади

Величезна кількість обладнання для всіляких вимірювань параметрів процесів і предметів, агрегатів і механізмів вимагає їх класифікації. Її можна робити, відштовхуючись від різних характеристик вимірювального обладнання. Всі прилади поділяють на дві великі групи:

  • аналогові;
  • цифрові.

Аналогові вимірювальні прилади та обладнання більш прості і надійні в експлуатації, але менш точні у вимірах, ніж цифрові. Останні все більше витісняють аналоговий формат завдяки простоті застосування, точності, можливості зберігати в пам'яті показання і передавати їх віддалено.

  • Класифікують контрольно-вимірювальне обладнання з такими характеристиками:- призначення,
  • тип вимірюваного свідчення,
  • рівень точності,
  • спосіб відліку.

За призначенням вимірювальне обладнання може бути:

    1. технічне – застосовується у виробничих умовах, характеризуються надійністю і простотою використання,
    2. контрольне – такі прилади застосовують для перевірки пристроїв, вузлів, агрегатів, під час пуско-налагоджувальних або експериментальних робіт,
    3. зразкове – пристрої вищого класу точності необхідні для повірки обладнання, приладів, інструментів.

За типом показань прилади поділяються на групи, замеряющие:

  • тиск,
  • температуру,
  • витрачання газів і рідин,
  • визначення рівня,
  • якісні показники (щільність, вологість, склад газу і т. д.).

Рівень точності контрольно-вимірювального обладнання виражається числом: чим воно менше, тим вище точність.

Спосіб відліку диференціює контрольно-вимірювальне обладнання на такі групи:

  1. вказують: свідчення відображаються на шкалі або циферблаті приладу,
  2. сигналізують: при досягненні певної величини показання прилад подає звуковий або світловий сигнал,
  3. підсумовуючі: прилад видає загальну величину вимірюваного параметра,
  4. самопишущие: фіксація параметрів відбувається автоматично і зберігається на крутиться диску або паперовій стрічці.

Також прилади можна розділити на:

  • первинні – відображають виміряні параметри,
  • перетворювачі – не тільки допомагають отримувати дані, але і регулювати і налаштовувати роботу поєднаного з ними обладнання.

Конструкційне пристрій вимірювального приладів та обладнання

Незважаючи на широкий діапазон видів, вимірювальне обладнання має однакову принципову схему. У будь-якому пристрої є два основних елементи:

  • датчик,
  • покажчик.

Зазвичай в сучасних приладах цифрового формату в компактному корпусі встановлені обидва елементи. Покажчик відсутній у приладів сигналізує типу, оскільки в них індикація здійснюється за допомогою світлових або звукових деталей.

Контрольно-измерительное оборудование и его классы

Рассмотрим более подробно измерительное оборудование по видам приборов для получения параметров процессов, состояния предметов, веществ и т.д.

  1. Термометры. Приборы позволяют получить данные о температуре предмета или вещества. Они работают контактным или бесконтактным (пирометры) способом.
  2. Приборы для измерения влажности – гигрометры, есть модели с функцией термометра. Выпускают гигрометры для быта и промышленного использования, по размерам приборы бывают стандартные и портативные.
  3. Для замера уровня шума применяют шумомеры – в них встроен микрофон с вольтметром, показывающий параметры в децибелах.
  4. Устройства для измерения освещенности – люксмеры, которые помогают определить уровень интенсивности светового потока в помещении или другом объекте.
  5. Приборы для замеров параметров скорости потока газообразной среды, а также объема и направления движения. Анемометры представлены приборами разных типов (с крыльчаткой, с чашками, динамометрические).
  6. Приборы измерения давления. Эти устройства реагируют на разницу давления той или иной среды. Выпускают дифференциальные манометры, измеряющие уровень давления, перепады давления и расход жидкой и газообразной среды.
  7. Газоанализаторы и детекторы газа – устройства, измеряющие объем и состав газовой смеси, примесей других частиц в ней, а также температуру и влажность.
  8. Толщинометры – приборы, позволяющие замерить толщину материала и его покрытия. Бывают ультразвуковые, магнитные, электромагнитные, механические.
  9. Влагомеры древесины незаменимы для определения качества древесных материалов, используемых в строительно-монтажной сфере. Бесконтактные и игольчатые модели позволяют определить уровень содержания влаги в древесине разных пород и пиломатериалах.
  10. Тахометры используется для замеров скорости вращения и измерения числа оборотов крутящихся деталей в узлах и механизмах. Бывают контактными и бесконтактными.
  11. Энергометры – современные приборы, благодаря которым можно точно определить наиболее энергоемкий электроприбор из всех, использующих электричество в квартире, офисе, цехе и т.д., и контролировать его расход. Также эти устройства выдают параметры электроэнергии: силу тока, частоту и напряжение.
  12. Мегаомметры – приборы для измерения сопротивления в сетях с высоким напряжением (до 5 кВ). Их применяют для определения состояния изоляции кабелей.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner