Продавець Інтернет-магазин "Тактик" надійно та швидко розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1490 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (98) 263-08-40
+380 (66) 441-44-61
+380 (96) 477-60-50
Интернет-магазин "Тактик"

Люксметры (яркомеры)

Люксметр – прилад для вимірювання ступеня освітленості

На людину в побуті і на робочому місці впливають різні фактори, від яких залежить мікроклімат в приміщенні, а в підсумку – самопочуття, здоров'я і безпека. Одним з основних параметрів є освітленість, тобто наявність світлового потоку, його інтенсивність та інші властивості. Щоб виміряти світловий потік, застосовують спеціальний прилад для вимірювання освітленості – люксметр. Він допомагає точно визначити параметри потоку світла і розсіяного випромінювання. Пристрій має декілька робочих режимів, які виробляють виміри в декількох форматах. Його називають також яркомер.

Прилад для вимірювання освітленості в приміщеннях: класифікація

Люксметры випускають в двох конструктивних рішеннях:

 • з виносним датчиком,
 • з вбудованим датчиком (моноблок).

В першому випадку вимірювання можна виконувати з різних сторін, повертаючи датчик на гнучкому проводі в потрібному напрямку. Виносну частина приладу можна помістити навіть у важкодоступне місце і отримати необхідні заміри.

Моноблок більш компактний порівняно з першим варіантом, його зручно брати з собою, але провести заміри їм можна далеко не скрізь.

Заміряють рівень освітленості як всередині приміщення, так і на відкритому повітрі.

Поділяються яркомеры і по отриманню вимірювань:

 • аналогові,
 • цифрові.

Аналогове пристрій має індикатор зі шкалою, одиниця виміру – люкс, стрілка вказує на результат виміру. Устаткування відрізняється простотою і надійністю, але точність його не дуже висока.

Цифровий люксметр перетворює сигнал в цифровий формат і видає його на дисплеї, що гарантує набагато більш високу точність вимірювання. До того ж такі моделі оснащені блоком пам'яті і модулем для дистанційної передачі даних.

Люксметры простого пристрою підійдуть для отримання даних по одному параметру – рівня освітленості. Більш складні моделі володіють функціями розрахунку середнього значення освітленості і дозволяють отримати дані щодо нерівномірності світлового потоку в різних місцях виробничого приміщення.

Прилади складного функціоналу призначені для професійного використання. Разом з таким пристроєм йде набір світлофільтрів, що підвищує якість проведених вимірювань. Встановлюючи різні насадки, розширюють діапазон вимірювань; якщо доводиться працювати в зоні високої освітленості, встановлюють поглинаючий фільтр.

ГалереяСписок

Люксметр професійний: пристрій і принцип роботи

Конструкція професійного люксметри включає кілька основних елементів:

 1. Фотоелемент. Модуль у вигляді напівпровідника перетворює світло в електрострум в прямопорциональной залежності: чим сильніше світло, тим вище сила струму.
 2. Індикатор. Він може бути аналоговим або цифровим. У першому форматі ток перетворює гальванометр, а стрілка вказує виміри за шкалою. У другому форматі заміри після перетворення виводяться на цифровий дисплей.

В приладі для вимірювання освітленості в приміщеннях використовується принцип перетворення потоку світла в електрострум. Цей процес відбувається по наступному шляху: потік світла падає на фотоелемент, в ньому виникає коливання електронів – з'являється струм. Чим сильніше світло, тим більше сила струму. Мікропроцесор вловлює зміни в фотоелементі і виводить їх у вигляді показань на дисплеї.

Щоб отримати коректні дані при вимірах освітленості, потрібно правильно розташовувати датчик люксметров. Для цього датчик і сам прилад розташовують строго перпендикулярно вектору світлового потоку. Для інтенсивно освітлених приміщень застосовують спеціальні поглинають і розсіюють фільтри.

А якщо потрібно отримати вимірювання від джерел світла, що випромінюють в різному спектрі, використовують професійний люксметр з декількома робочими режимами.

Сфера застосування люксметров різноманітна. В основному їх застосовують для того, щоб контролювати рівень освітленості на робочих місцях. Недолік або надлишок світла – відхилення від прийнятих санітарних нормативів, здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю працівників. При недостатньому освітленні необхідно встановити додаткові джерела світла, щоб уникнути підвищеного навантаження на очі і не знижувати працездатність.

Застосовують пристрої і в сільському господарстві, а саме в тепличному рослинництві. Правильне розташування і потужність джерел світла – найважливіший фактор росту і розвитку різних овочевих, квіткових та інших культур. Забезпечити рослинам оптимальний режим освітленості допоможуть саме ці проділи.

Як підібрати вимірювач рівня освітленості

Для вибору відповідної моделі вимірювача освітленості слід врахувати наступні параметри.

 1. Спектр і діапазон вимірювань. Разные модели предназначены для получения замеров ультрафиолетового излучения, светодиодных, неоновых и других ламп. Универсальные профессиональные приборы могут переключаться по рабочим диапазонам и замерять разные световые потоки.
 2. Дополнительные опции. Для использования в профессиональных целях оптимально приобретать приборы, которые, помимо освещенности, измеряют ряд других параметров окружающей среды: температуру, шум, атмосферное давление. Несмотря на высокую стоимость, такие приборы окупают себя своей универсальностью.
 3. Опция измерения пульсации. Далеко не все приборы обладают опцией расчета коэффициента пульсации – данный параметр свойствен профессиональному оборудованию.
 4. Физические параметры. К ним относятся:
 • габариты: небольшой прибор удобнее в использовании;
 • вид питания: встроенный аккумулятор позволяет проводить замеры на любом объекте, а прибор, работающий от сети, ограничен длиной провода и переносного удлинителя;
 • интеграция с компьютерным устройством: такой прибор может передавать данные замеров через интернет на ПК или другое устройство.

Для удобства пользования прибором следует обратить внимание на размер дисплея и опцию подсветки. Для того чтобы получить данные только по уровню освещенности, не стоит покупать сложный профессиональный прибор с множеством дополнительных функций по высокой цене. Недорогой и надежный люксметр аналогового или цифрового формата успешно выполнит замеры с необходимым уровнем точности.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner