Продавець Інтернет-магазин "Тактик" надійно та швидко розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1533 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (98) 263-08-40
+380 (66) 441-44-61
+380 (96) 477-60-50
Интернет-магазин "Тактик"

Кабельні тестери, Візуальні локатори

Кабельний тестер – прилад для контролю стану ліній передачі даних

Кабельні тестери (їх також називають візуальні локатори) використовують для перевірки стану комунікаційних мереж, що передають дані в різних сферах. Найчастіше використовують пристрої при прокладанні та обслуговуванні локальних комп'ютерних та телефонних мереж, інших каналів зв'язку. Це електронні прилади, конструкція яких складається з:

 1. Передавача, або джерела сигналу – генератора.
 2. Приймача (щупа, антени, ресивера).

Обидва компоненти мають світлодіодну індикацію і сполучні роз'єми.

За своїм функціоналом кабельний тестер застосовується для таких цілей:

 • стандартні вимірювання кабелю,
 • для виявлення класу кабельної лінії,
 • для сертифікації лінії передачі даних.

Прилади також поділяються на більш вузькі види – з різновидів кабелів:

 • для оптоволоконних,
 • для коаксикальных і кручених пар.

Кабельний тестер для витої пари є універсальним і підходить для тестування різних груп і видів кабелів.

Пристрої даного типу виконують наступні завдання і визначають:

 • довжину кабелю,
 • схему проводів,
 • параметри загасання сигналу,
 • рівень наведень у найближчому до тестеру кінці кабелю,
 • параметри опору шлейфу з міді,
 • ступінь втрат при поверненні.

Найбільш проста модель тестера зі світлодіодним індикацією – візуальний локатор визначає мінімальне відповідність характеристик кабелю стандартним параметрам. Візуальний локатор ушкоджень, що використовується при монтажі кабельних ліній, підвищує ефективність процесу, що дозволяє виявляти та усувати дефекти. Нескладні пристрої з мінімумом опцій не призначені для визначення відстані до точки обриву або розщеплення пари. Їх завдання – контроль коректності з'єднання жил і виявлення механічних дефектів. Для виявлення пошкоджень оптичного волокна пристрій даного типу не підходить.

ГалереяСписок

Візуальний локатор: пристрій і принцип роботи

Принцип роботи вимірників для кабелів заснований на локації електромагнітного поля, створюваного сигналом пристрою в линиии. Генератор випромінює сигнал, він відбивається назад на прилад, де він уловлюється датчиком і приймачем. Саме приймач сигналу – основний елемент пристрою, т. к. часто визначити кабель можна і без генератора сигналу.

Приймач отримує відбитий від кабелю імпульс через ємнісний приймач - антену або індуктивний приймач - котушку. Вони відрізняються по функціоналу, тому деякі моделі тестерів мають кілька приймаючих компонентів в комплекті. 

Тестер кабельних пар може працювати в двох режимах:

 • активному – коли використовується джерело імпульсу і приймач,
 • пасивному – працює тільки приймач.

При наявності поблизу кабельної лінії інших джерел електромагнітного поля - електромережі, трубопроводи, лінії зв'язку і інші мережі передачі даних - застосовують пасивний пошук без подачі сигналу.

Таким чином, кабельний тестер для витої пари застосовують в одному з двох форматів роботи. Імпульс може бути поданий на лінію різними способами:

 • прямим підключенням,
 • через антену або трансформатор.

Пряме підключення можливе при наявності такої опції в передавача кабельного тестера - трасошукача. При відсутності такого параметра на котушку надходить імпульс від передавача, який вона ретранслює на провід. В процесі котушка-антена повинна бути безпосередньо над кабелем. Незважаючи на те, що сигнал може визначати і сторонні мережі, установки та обладнання, тестери візуальний локатор дефектів демонструє зручність в експлуатації. Саме таким методом відбувається пошук кабельної мережі при недоліку потужності генератора, безпосередньо підключеного до кабелю.  Антенна должна находиться в месте уверенного сигнала от проверяемого кабеля в течение всего времени, пока его измеряют до конца длины. 

Индуктивная катушка работает иначе: ее импульс подается только на одну линию и для этого не нужно прямое подсоединение к линии. При подобном методе необходимо иметь доступ к линии, поэтому катушку устанавливают на нее при прокладке сетей – в колодцах и лючках – и  обе стороны заземляют.

Тестер кабельных пар – универсальный прибор

Тестер кабельних пар, який також називають трасошукачами, для стандартних вимірів застосовується з метою виявлення розташування проводу, перевірки схеми підключення, визначення довжини і виявлення розщепленої пари. Таких функцій достатньо для роботи з мережами без значних пошкоджень або негативних явищ з наведенням сигналів.

Кабельний цифровий тестер класом вище – для кваліфікаційних робіт – використовуються, коли необхідний більш широкий діапазон опцій для визначення таких проблем, як втрата пакетів і затухаючий сигнал у мережі.

Сертификационные устройства после проведения измерений позволяют получить их распечатку, и она служит для проведения сертификации и присвоения категории той или иной сети. Тестеры такого типа выполняют комплексное тестирование сети, оценивают качество линии и ее соответствие международным стандартам. При фиксации и выводе данных на ПК тестер строит графики, таблицы для сравнения фактических показателей с нормативными.

Ввиду того, что трассоискатели для сетей из оптоволокна  обладают гораздо более высокой ценой и не столь распространены, потребители отдают предпочтение приборам для витой пары и коаксикального провода. Они разделяются на следующие группы:

 • полупрофессиональные,
 • профессиональные.

Полупрофессиональные также можно разделить на несколько групп – по мере усложнения их функционала. 1) Базовые применяют для выявления корректности подключения жил и их неповрежденности.  2) Продвинутые модели могут, вдобавок к названным опциям, определять место обрыва линии.  3) Многофункциональные объединяют все вышеназванные опции и потому используются  в телефонии и компьютерных сетях.

Профессиональные устройства обладают еще большим функционалом: могут точно определять точку повреждения и расщепления пары, измерять точную длину кабеля. Их характеризуют  точность получения показаний, простота и  надежность.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner