Продавець Інтернет-магазин "Тактик" надійно та швидко розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1610 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (98) 263-08-40
+380 (66) 441-44-61
+380 (96) 477-60-50
Интернет-магазин "Тактик"

Індикатор годинникового типу

Індикатор годинникового типу — вимірювальний прилад, призначений для абсолютних і відносних вимірювань і контролю відхилень від заданої геометричної форми деталі, а також взаємного розташування поверхонь.

індикатор годинникового типу - це вимірювальний прилад, відліковий пристрій, який призначається в основному для відносних вимірювань і контролю відхилень від заданих розмірів і геометричної форми деталей. Що ховається за таким сухим визначенням?! Все дуже просто - індикатор годинникового типу використовується для розуміння, наскільки виготовлена деталь відрізняється від еталонної, або, наскільки одне высверленное отвір відрізняється від еталонного.

Індикатор годинникового типу (ІЧТ) - це навісне обладнання. В якості власника ІЧТ можуть виступати різні штативи, скоби і підставки різних видів. Такі власники повинні відповідати вимогам жорсткості та бути нерухомими при проведенні вимірювань. Підставки штативів, для задоволення цим умовам, повинні бути або дуже масивними, або повинні бути жорстко прикручені до столу, верстата і іншого стаціонарного обладнання. Підставки також бувають магнітними, що дозволяє встановлювати їх на вертикальній або похилій поверхні металевих конструкцій без використання інших засобів кріплення (наприклад, болтів). На малюнку 2 представлені різні види власників індикаторів годинникового типу.

ГалереяСписок

Індикатор годинникового типу  прилад для вимірювання відхилень, похибок і лінійних розмірів. Принцип дії часових індикаторів заснований на перетворення лінійного переміщення наконечника у відповідне переміщення стрілки циферблата. Індикатори використовуються в комплекті з додатковою технологічною оснасткою - стійки, штативи.

В циліндричному корпусі розміщена рейково-зубчаста і шестерневі передачі, перетворюють зворотно-поступальний рух вимірювального стрижня в обертальний рух стрілки приладу[7]. У конструкцію індикатора входить пружина, що виключає люфти шестереночных передач, тобто зачеплення зубчастих коліс відбувається завжди з однією стороною профілю зубів[8]. Зазвичай шкала приладу виконана повертається, це зручно для установки нуля свідчень при виконанні відносних вимірювань.

Стрілка індикатора найчастіше   багатооборотна, зазвичай один оборот стрілки відповідає переміщення щупа на 1 мм. В деяких моделях на приладі є друга стрілка і малий циферблат, який показує кількість повних оборотів великої стрілки.

Найбільш поширені індикатори з ціною поділки 0,01 мм, оскільки більшу точність важко забезпечити рейково-зубчастою передачею. Велика стрілка такого приладу робить один оборот при зміщенні вимірювального стрижня на 1 мм, мала стрілка — при зміщенні на 10 мм.

На робочому кінці вимірювального стрижня більшості моделей знаходиться твердосплавний кулька у змінному оправі, яким при вимірюванні стосуються вимірюваної деталі. Механізм індикатора має поворотну пружину, закріплену між корпусом індикатора і стрижнем. Ця пружина створює вимірювальне зусилля на стержні[9].

Індикатор годинникового типу встановлюється в інструментальний штатив (зразок лабораторного). На підставі штатива закріплена циліндрична штанга, за якою закріплюється рухома муфта зі стрижнем, із закріпленим на кінці індикатором. Найчастіше штатив має магнітне підставу. Магнітна основа дозволяє встановлювати штативи на вертикальних і похилих площинах вимірюваних сталевих деталей без додаткового кріплення.

Загальний порядок роботи з індикатором годинникового типу:

  • Вимірювальний стрижень вручну піднімається, на основу під індикатором поміщається еталон.
  • Вимірювальний стрижень опускається на поверхню еталона, шкала індикатора переміщається на нульову позначку.
  • Измерительный стержень вручную поднимается, на основание под индикатором помещается измеряемая деталь.
  • Измерительный стержень опускается на поверхность детали, шкала индикатора показывает насколько (в сотых долях миллиметра) размеры измеряемой детали отличаются от эталонной.

Для различных применений в машиностроении, индикаторы используются в составе специальных приспособлений[10], дозволяють вимірювати великогабаритні деталі (індикаторні скоби)[11], внутренние размеры (индикаторные нутромеры)[12] и т. д.

Индикаторы часового типа выпускаются классов точности 0 и 1[13]. Погрешность измерений индикатором часового типа зависит от измеряемой величины. Так в диапазоне измерений 1—2 мм погрешность находится в пределах 10—15 мкм, а в диапазоне 5—10 мм погрешность увеличивается до 18—22 мкм[9].

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner