Продавець Інтернет-магазин "Тактик" надійно та швидко розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1573 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (98) 263-08-40
+380 (66) 441-44-61
+380 (96) 477-60-50
Интернет-магазин "Тактик"

Угломеры

Кутомір (синоніми — уклономір, угломерка, кутоміра, углометр) — угломерный прилад (інструмент, снаряд), призначений для вимірювання геометричних кутів у різних конструкціях, деталях і між поверхнями (в основному контактним методом), і між віддаленими об'єктами (оптичним методом).

У цій статті ми розглянемо такий вимірювальний інструмент, як кутомір. Угломеры були відомі людству з давніх часів. Перші згадки про угломере відносять до третього тисячоліття до нашої ери. Природно, це були абсолютно інші, примітивні прилади, які мали мало спільного з сучасними угломерами. Сьогодні, угломеры – це високоточні, широко застосовуються вимірювальні прилади. Угломеры, як випливає з назви, використовуються для вимірювання різноманітних кутів, розрахунку кутів повороту, перенесення виміряних кутів на робочі поверхні, і, звичайно ж, не обходиться без кутоміра при виготовленні креслень. Для вимірів, у кутомірах використовуються особливі одиниці виміру – градуси. Угломеры застосовуються не тільки для обчислень кутів різноманітних деталей і конструкцій, але і для проведення вимірювань між віддаленими один від одного об'єктами. Таку функцію можуть виконувати оптичні угломеры.

Класифікацію кутомірів не ведуть, однак, їх можна відрізняти за типом пристрою, на його розмірами і допустимих погрішностей. Мабуть, найважливішим параметром кутоміра є допустима межа похибки приладу при проведенні вимірювань. Похибка приладу сильно коливається в залежності від призначення кутоміра і є специфицированным параметром, який має бути вказана для кожного виду і моделі приладу.

Існує цілий ряд нормативних документів, що описують технічні характеристики кутоміра і регулюють весь «цикл життя» приладу, починаючи з моменту виробництва, включаючи експлуатацію і закінчуючи періодичною повіркою інструментів. Наприклад, виробничі і технічні характеристики «класичних» кутомірів описані ще в «Радянському» ГОСТ 5378-88, переизданном в 1992 році, а ось, наприклад, повірка кутомірів проводиться у відповідності з ГОСТ 13006-67.

ГалереяСписок

Кутомір – це механічний або електронний прилад, призначений для точного визначення кутів між поверхнями, елементами конструкцій, деталями або вузлами обладнання, а також між віддаленими об'єктами. Вимірювання кутів проводиться в градусах за допомогою спеціальної шкали з механічним покажчиком, ноніуса або електронного дисплея (залежно від типу приладу).

Конструкция угломеров

В наиболее простом варианте угломер: электронный, механический состоит из двух измеряющих поверхностей (линеек) закрепленных на одной оси. Будучи подвижными, они свободно располагаются под углом относительно друг друга. Для определения значения угла, в зависимости от типа устройства, используется линейчатая, линейчато-круговая шкала, электронное отсчетное устройство или другие дополнения.

Типы угломеров и их назначение

Из наиболее часто применяемых отметим следующие виды приборов:

  • Угломер строительный – применяется при проведении разметочных, монтажных и проектных работ. Имеет различные размеры и способы измерения углов.
  • Столярные угломеры – используется для приблизительного определения угла, часто оснащается шкалой с фиксируемыми углами.
  • Угломеры слесарные применяются для проведения измерений с высокой точность, часто оснащаются нониусной шкалой.
  • Маркшейдеры или горные угломеры – позволяют измерять даже на значительном расстоянии.

Также существуют и используются специализированные угломеры, назначение которых вполне понятно по их названию - астрономические, мореходные и артиллерийские. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner