Тестери напруги
Також бувають більш компактні тестери-пробники, якими можна поміряти рівень напруги в розетці або будь-якому іншому електричному пристрої, наприклад, у генераторів в автомобілі. Вони від стандартних індикаторів відрізняються невеликими розмірами, також у них більш проста інструкція по роботі.
Види
Раніше в основному використовувався тестер стрілочний типу АСКОМ. У нього надійна схема роботи, він живиться від батарей і забезпечує досить надійну і точну роботу.
Існує кілька видів таких викруток:
- Звичайна, неонова;
- Світлодіодна;
- Універсальна.
Звичайна є найбільш поширеною та доступною, але аж ніяк не надійною, вона не замінима для термінового ремонту проводки будинку. Вона складається з двох робочих частин – контактора і рукоятки. Під контактором слід розуміти звичайну викрутку, яка підводиться до відведення проводу або до розетки. На ручці розташована інша частина – нульова, як її іноді називають електрики. Для правильного визначення напруги вона повинна контактувати з великим пальцем. Якщо при торканні до неоновому тестеру сигнальна лампочка починає світитися в мережі є напруга.
- 004441
- 004442
- 004443
- 004444
- 004445
- 004447
- 004448
- 006838
- 007569
- 007570
- 007571
- 007572
- 007573
- 007574
- 007575
- 007576
- 007577
- 004436
- 004446
Світлодіодна викрутка працює за аналогічним принципом, за винятком необхідності доторкатися до контакту на рукоятці. Вона є більш безпечною, оскільки з нею можна працювати в рукавичках. За допомогою такого індикатора також можна визначити нульовий або фазовий кабель. Для цього підведіть викрутку до відведення мережі і доторкніться контактами до оголених проводів або розетки. Якщо лампа загорілася при включеному електричному струмі – то Ви потрапили на фазу, якщо ніяких змін не відбулося – то на нуль.
Деякі моделі світлодіодних тестерів напруги дозволяють зробити безконтактний аналіз, тобто, заміряти струм энергопотребителя, не торкаючись до відкритих контактів допомогою викрутки роз'єму usb. Для такої перевірки прилад підноситься до ізоляції, і при наявності напруги, починає світитися сигнальна лампа. Це дуже зручно для ланцюгів, де високі показники напруги та опору.
Многофункциональный электрический тестер напряжения сети типа Stayer (Стайер) – это универсальный индикатор, который позволяет измерить сопротивление, напряжение и силу постоянного или переменного тока в сети. Главным достоинством является то, что для проверки может использоваться 3 режима работы: контактный, бесконтактный и звуковой (с бесконтактной прозвонкой при высокой чувствительности измеряемых устройств). Этот цифровой электронный индикатор оснащен очень удобной широкой рукояткой, на которой расположены переключатели режимов работы. Их может быть несколько, в соответствии с количеством типов измерения, поэтому таким тестером напряжения можно пользоваться в любых условиях.
В большинстве случаев указатели можно переключать в следующем порядке:
- 0 – работа посредством контактного соединения;
- L –бесконтактный тип;
- Н – бесконтактная работа при высоких показателях чувствительности.
Устройство оснащено специальной защитой, выполненной в форме колпачка, который скрывает рабочую часть. Любой универсальный тестер также имеет контакт на рукоятке, при нажатии на который можно определить место разрыва цепей. Его работа наиболее надежна и точна.