Продавець Інтернет-магазин "Тактик" надійно та швидко розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1503 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (98) 263-08-40
+380 (66) 441-44-61
+380 (96) 477-60-50
Интернет-магазин "Тактик"

Пірометри

Пірометр: швидке і точне вимірювання температури безконтактним способом

Для вимірювання температури будь-якого об'єкта без контакту з ним існує спеціальний прилад – пірометр. Друга його назва, існуюче в народі, - інфрачервоний термометр.

Пристрій дозволяє отримати точні дані з відстані в кілька метрів, використовується в різних галузях: промисловості та енергетиці, охороні здоров'я та будівництві, житлово-комунальній галузі і т. д. Їм активно користуються пожежники і рятувальники, працівники складів, фармації, підприємств торгівлі, транспорту та інших. Простота використання, точність та швидкість показань – все це роблять пірометри затребуваними приладами. Діапазон вимірів температур у різних моделей приладів знаходиться в межах від -50 до + 3000 градусів за Цельсієм.

Безконтактні пірометри: види і принцип роботи

Пирометры разделяют по разным параметрам.

  1. Способ замеров:
  • инфракрасные, их также называют радиометрами, т.к. работают радиационным методом, при этом имеют лазерный прицел для точности наведения;
  • оптические: измерение температуры в волнах видимого и инфракрасного спектра, подразделяются на:
  • яркостные при измерении сравнивают цвета специальной нити накаливания, входящей в схему, и измеряемого объекта,
  • цветовые – сравнивают яркость объекта в различных участках спектра.
  1. Коэффициент теплового излучения. Такой параметр бывает постоянным или изменяющимся.
  2. Мобільні або стаціонарні пірометри для вимірювання температури – у першому форматі прилад легко переносити, у другому його встановлюють у визначеному місці приміщення (на виробництві, у промисловості тощо).
  3. Діапазон вимірів. Пірометр низькотемпературний здатний отримати дані температури до -50, високотемпературний – до +400 і більше.
ГалереяСписок

Пірометри для виміру температури: пристрій, особливості застосування та вибору

Для всіх пірометрів характерна практично єдина схема внутрішнього устрою. Зовні прилади нагадують пістолет, мають лазерний/оптичний приціл і покажчик, вхідне вікно, пускову кнопку, дисплей, кнопки зміни коефіцієнта випромінювання і введення мінімуму/максимуму і т. д.

Робочі органи приладу інфрачервоного типу – це лінза, приймач випромінювання і дисплей. Измерение температуры происходит так: линза фокусирует излучение от объекта, которое попадает в приемник – полупроводник, термопару или термобатареи. Изменения состояния приемника преобразуются электронным модулем в температурные показатели и появляются на дисплее.

Использовать бесконтактные пирометры очень просто: нужно навести лазерный прицел на объект, нажать на кнопку и получить показания на дисплее.

Приборы могут быть оснащены аналоговым экраном или цифровым дисплеем, функцией звуковой индикации, опцией расчета среднего значения нескольких замеров. Современные модели имеют блок памяти и ЮСБ-порт для подключения к компьютерному устройству.

Прибор применяют для выяснения места и уровня теплопотерь зданий, систем теплоснабжения и там, где есть теплоизоляция и необходим контроль ее состояния. В быту такие устройства также помогают определить температуру предмеов, воды, пищи, работающей техники и т.д. В промышленной сфере устройства дают точные и быстрые замеры температуры технологических процессов и оборудования, в научной области - в лабораторных условиях во время проведения опытов, экспериментов, испытаний и т.д.

Для выбора оптимальной модели пирометра следует обратить внимание на такие параметры:

  • диапазон измерений,
  • спектр излучений,
  • прицел – лазерный или оптический,
  • оптическое разрешение,
  • для замеров статического или движущегося объекта,
  • звуковая индикация,
  • способ фиксации показаний (визуальный, передача в модуль памяти и на компьютерное устройство).

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner